Нотатки рефлексотерапевта-2

До теорії і практики лікування мігрені та мігренеподібного головного болю.

Збірник праць науково-практичної конференції з міжнародною участю РЕФЛЕКСОТЕРАПІЯ В МЕДИЧНІЙ РЕАБІЛІТАЦІЇ: сьогодення та майбутнє

2-3 жовтня 2014р

Опанасюк О. В.

Дорожна клінічна лікарня ст.. Київ

Не так давно, читаючи мемуари про життя і діяльність мого земляка, видатного  лікаря і політичного діяча початку двадцятого століття пана Й. В. Юркевича, несподівано для себе знайшла підтвердження методикам рефлексотерапії, що застосовую в лікуванні мігрені.

          Цитую: « Бабушка моя («баба Шура») была во всем полной противоположностью деда. Высокая, жгучая брюнетка, очень стройная, красивая и в молодости и в старости. У бабушки было видно породу, и все же, так мне кажется, больше было в ней от барыни, чем от леди. …особой доброжелательностью к людям не отличалась, подмечала недостатки у людей, и - как я уже говорил, давала им пренебрежительные прозвища, и их же потом по этим прозвищам расценивала. Всю жизнь бабушка мучилась мигренями, голова у нее постоянно была обвязана платком, под которым лежал ряд кружков лимона: старинное средство. Я как-то поинтересовался, почему не апельсины, ведь вкуснее. Она так смеялась, что и голова прошла, как она сказала. Бабушка много курила. Где бы она ни жила, всегда на окнах у нее были толстые шторы, часто закрытые и днем, если мигрень. Тогда зажигались свечи, и в доме должна была быть полная тишина.»

   Розглянемо випадок з точки зору рефлексотерапії.

 1.Судячи з фізичної і емоційної конституціїї у баби Шури був надлишок в меридіані печінки F. Баба Шура була струнка і в молодості і в старості. Меридіан печінки є ворогом меридіану підшлункової залози-селезінки RP, який відповідає за надмірну вагу. Особливою добротою до людей баба Шура не відмічалась. В емоційній складові на перший план виступав постійний інь-гнів F, роздратованість.

2.Під час приступу мігрені  меридіан печінки приходить в надлишок, а меридіан жовчного міхура VB в недостатність.  Тому прив’язані лимони до меридіану VB на голові (кислий смак-енергія вітру) вирівнювали дисбаланс.

3. Надлишок меридіану F може породжувати надлишок меридіану серця C і перикарду MC, так як являється його матір’ю і відповідно недостатність  меридіанів тонкого кишковика IG та потрійного обігрівача TR. Баба Шура так сміялась (Ян-радість IG, TR), що головна біль пройшла. Допомогли б в цьому випадку і померанчеві (колір жару) апельсини.

4. «Бабушка много курила» Люди з надлишком F багато курять, цим вони приводять в надлишок меридіан легень Р, щоб той погасив  меридіан F.

5.Надлишок F породжує синдром парадної гіперестезії – синдром підвищеної чутливості із-за роздратованості до всього – яскравого світла, шуму, рухів, як енергії вітру. Тому бабі Шурі рід час приступу необхідні були товсті штори, темрява, тиша і повний покій.

Добавимо ще до патогенезу мігрені.

6.Печінка надто великий асиметрично розташований орган –не даром болить половина голови

7.Дисбаланс в меридіанах вітру приводить до дисбалансу в меридіанах вологості, надлишку в меридіані шлунку Е, що пояснює нудоту під час    приступу.

8. Біль підсилюється під час рухів, бо прибавляємо енергії вітру.

9. Офтальмологічні симптоми мігрені, біль в оці ще раз підтверджує належність ока до меридіану F.

       На практиці мігренеподібні головні болі мені дійсно приходилось лікувати у людей з надлишком меридіану F.Якщо я використовувала Су-Джок терапію, прекрасно допомогала рецептура підвищення тепла меридіану жовчного міхура, яка вигляділа приблизно таким чином:+igVB –GI +IG +TR (+ тонізація меридіану, - седатація), що покращувало по суті кровообіг в половині голови, що болить.

  Якщо використовувала корпоральну рефлексотерапію, то голками по седативні методиці діяла на точки GI4( приводить до тонізації VB, знімає зайву енергію F), F2,або F3, F5, E36. За допомогою інфрачервоного та червоного лазеру по тонізуючій методиці добавляла тепла і світла в меридіани через місцеві точки на голові VB1, VB14,VB2,TR23, TR21,IG19,IG18; по гармонізуючі V2, PC3.  Не дивлячись на те, що використовувались самі відомі точки загальної дії, як я їх називаю: анальгін-папаверін-дімедрол в рефлексотерапії, всі вони вдало вписувались в патогенез мігрені і дія на них приводила до бистрого позитивного результату.